Manufacturer of a wide range of products which include universal testing machine u t m, manual izod & charpy test machine, wire testing machine utm, digital izod & charpy test machine and 5 ton tensile.
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Tone |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Labscience Technologies |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Display Type | Digital |
| Material | Mild Steel |
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Labscience Technologies |
| Product Type | Testing Machine |
| Automation Grade | Manual |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | MS,SS |
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 Tone |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Display Type | Digital |
| Voltage | 220 V |
| Brand | Labscience Technologies |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Testing Machine |
| Brand | Labscience Technologies |
| Display Type | Digital |
| Automation Grade | Manual |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 Ton |
| Usage/Application | Laboratory |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Labscience Technologies |
| Phase | Single |
Puneet Yadav (Onwer)
Labscience Technologies
C-183 Plot No. C-145 Killa-9/2 Rec-20 F/F, Street No. 3, Shiv Vihar Phase-2, Karawal Nagar
New Delhi - 110094, Delhi, India