Offering you a complete choice of products which include gsm rround cutter, crushing strength tester, pouch compression tester, vacuum leak tester, coefficient of friction tester and puncher resistance tester.
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS |
| Brand | Labscience Technologies |
| Color | Blue |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 220V |
| Display Type | Analog |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Labscience Technologies |
| Material | SS |
| Type | Crushing Strength Tester |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Analog |
| Usage/Application | Laboratory |
| Brand | Labscience Technologies |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Color | Blue,White |
| Country of Origin | Made in India |
| I Deal In | New Only |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Labscience Technologies |
| Type Of Testing Machines | Vacuum Leak Tester |
| Display Type | Analog |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Labscience Technologies |
| Material | MS,SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Color | Blue,White |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Analog |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Laboratory |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Brand | Labscience Technologies |
| Grade | Semi Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 14500 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Analog |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Labscience |
| Material | MS, Brass |
| Type | Cobb Sizzing Tester |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Digital |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | MS |
| Usage/Application | Laboratory |
| Brand | Labscience Technologies |
| I Deal In | New Only |
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Laboratory |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Labscience Technologies |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Display Type | Digital |
| Motor (HP) | 2 HP |
| Brand | Labscience Technologies |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
Puneet Yadav (Onwer)
Labscience Technologies
C-183 Plot No. C-145 Killa-9/2 Rec-20 F/F, Street No. 3, Shiv Vihar Phase-2, Karawal Nagar
New Delhi - 110094, Delhi, India