Our product range includes a wide range of twist tester double yarn, twist tester fully automatic, motorized wrap reel, digital moisture meter for yarn, mild steel beasley balance and wrap block machines.
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Power | Electricity |
| Material | MS |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Weight | 10 kg |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power | Electricity |
| Material | MS |
| Weight | 10 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Twist Tester Fully Automatic |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Digital |
| Brand | Labscience Technologies |
| Material | MS, SS |
| Color | Blue |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Type | Motorized Wrap Reel Tester |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Labscience Technologies |
| Usage/Application | Laboratory |
| Color | Multicolor |
| Measuring Range | 0 to 70% |
| Type | Digital Grain Moisture Meter |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Laboratory |
| Display Type | Analog |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Brand | Labscience Technologies |
| Grade | Manual |
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS,SS |
| Power | 5 kW |
| Brand | Labscience Technologies |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Automation Grade | Automatic |
| Color | Grey |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
| Brand | Labscience Technologies |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Power | Electricity |
| Material | SS |
| Automation Grade | Manual |
| Weight | 10 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Digital |
| Usage/Application | For CSP |
| Operating Mode | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| No Of Phase | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Yarning |
| Power Consumption | Electricity |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Voltage | 220 v |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Puneet Yadav (Onwer)
Labscience Technologies
C-183 Plot No. C-145 Killa-9/2 Rec-20 F/F, Street No. 3, Shiv Vihar Phase-2, Karawal Nagar
New Delhi - 110094, Delhi, India