Offering you a complete choice of products which include computerized melt flow index tester, manual izod impact tester, melt flow index tester and fix muffle furnace.
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 2 HP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Impact Testing Machine |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | Labscience Technologies |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Packaging Type | Box |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS,SS |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 10W |
| Brand | Labscience Technologies |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Material Loading Capacity | 300 Kg |
| Melting Material | Aluminium |
| Power Source | Electric |
| Type Of Furnace | Fix |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Puneet Yadav (Onwer)
Labscience Technologies
C-183 Plot No. C-145 Killa-9/2 Rec-20 F/F, Street No. 3, Shiv Vihar Phase-2, Karawal Nagar
New Delhi - 110094, Delhi, India