We are a leading Manufacturer of punchure resistance tester, automatic scuff tester, cobb testing machine, core crush tester, electronic box compression tester and box compression strength tester from New Delhi, India.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Laboratory |
| Type Of Testing Machines | Paper |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Display Type | Digital |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 240 v |
| Grade | Automatic |
| Display Type | Digital |
| Weight | 20 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Scuff Tester |
| Packaging Type | Box |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | No |
| Display Type | Analog |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Brand | Labscience Technologies |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 220 v |
| Display Type | Digital |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Brand | Labscience Technologies |
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 kgf |
| Voltage | 220 V |
| Brand | Labscience Technologies |
| Country of Origin | Made in India |
| For More Info | Kindly Connect |
₹ 170000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Display Type | Digital |
| Load Capacity | 1000 kgf |
| Brand | Labscience Technologies |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
Puneet Yadav (Onwer)
Labscience Technologies
C-183 Plot No. C-145 Killa-9/2 Rec-20 F/F, Street No. 3, Shiv Vihar Phase-2, Karawal Nagar
New Delhi - 110094, Delhi, India